CANLI Son dakika… AFAD duyurdu! Tokat’ta 5.6 büyüklüğünde korkutan deprem

 

AFAD’dan alınan bilgiye göre, saat 18.11’de merkez üssü Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem yerin 5,9 kilometre derinliğinde meydana geldi. Sarsıntı, çevre illerde de hissedildi.

CANLI

18:39 18 Nisan 2024

SULUSARAY BELEDİYE BAŞKANI: 2 MİNARE YIKILDI

Sulusaray Belediye Başkanı Davut Kılıç “Bu daha şiddetliydi. İnsanlarımız ayaktaydı gündüz olduğu için iyi atlattık. 2 adet camimizin minaresi yıkıldı. Buğdaylı köyünde evlerin yıkıldığı belirtiliyor. Araçlarımızı oraya yönlendirdik. İlçe merkezimizde yıkım yok. Her hangi bir yaralanma yok. Sahada ekiplerimiz dolaşıyor” dedi.

18:38 18 Nisan 2024

TOKAT VALİSİ HATİPOĞLU: SAHA TARANIYOR

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu yaptığı açıklamada “AFAD ekipleri sahayı tarıyor.” ifadelerini kullandı.

18:35 18 Nisan 2024

TOKAT BELEDİYE BAŞKANI: MERKEZDE SIKINTI YOK

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu “Merkezde de çok ciddi hissedildi. Olayı yakınen takip ediyoruz. Şehir merkezinde ciddi bir durum yok. Şu anda binalarda bir sıkıntı gözükmüyor. Sulusaray’da binalarda ufak tefek sıkıntıların olduğu belirtiliyor. Oraya doğru yoldayız” dedi.

18:31 18 Nisan 2024

BAKAN YERLİKAYA: GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ

içişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Tokat ili Sulusaray ilçesinde 5,6 büyüklüğünde meydana gelen depremde Tokat Valimiz, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.” dedi.

18:30 18 Nisan 2024

‘MÜSTAKİL BİR DEPREM OLABİLİR’

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, “Öncelikle bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. O bölgenin deprem tehdidini tartışmıştık. Bu Kuzey Anadolu fayında değil yan kollarda 6-6.5’a kadar deprem oluşturabileceğini 7’ye çıkmayacağını söylemiştim. Daha önceki 9 kilometre civarındaydı. 5 kilometreye yakın olması, binaya göre değişir ama bazı binalarda hissedilebilir. ” ifadelerini kullandı.

Şükrü Ersoy ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Türkiye bir kere deprem ülkesi bunu kabul etmemiz gerekiyor. O yüzden depreme karşı dirençli şehirler geliştirmemiz gerekiyor. Harita üzerindeki bilgileri konuşarak olursam bu anakol üzerinde olmadığı için 7 üzerinde bir deprem beklemem. 5.6 müstakil bir deprem olabilir ama daha büyük bir depreme de yol açabilir. Bunun bir kesinliği yok.

18:31 18 Nisan 2024

AFAD’DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde, saat 18.11’de, 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz.

18:42 18 Nisan 2024

TOKAT DÜN GECE DE SALLANMIŞTI

AFAD verilerine göre, gece saat 01:06’da Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 4.7, saat 02.35’te ise yine Sulusaray’da 4.1 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

18:30 18 Nisan 2024

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

AFAD’dan alınan bilgiye göre, saat 18.11’de merkez üssü Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem yerin 5,9 kilometre derinliğinde meydana geldi. Sarsıntı, çevre illerde de hissedildi.

Canlı Anlatım Özeti

  • SULUSARAY BELEDİYE BAŞKANI: 2 MİNARE YIKILDI
  • TOKAT VALİSİ HATİPOĞLU: SAHA TARANIYOR
  • TOKAT BELEDİYE BAŞKANI: MERKEZDE SIKINTI YOK
  • BAKAN YERLİKAYA: GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ
  • ‘MÜSTAKİL BİR DEPREM OLABİLİR’
  • AFAD’DAN İLK AÇIKLAMA
  • TOKAT DÜN GECE DE SALLANMIŞTI
  • ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x